Du er her: Start > Nyhetsarkiv > Helse > 2006 > Invitasjon til CEN Advisory Board for Health Standards (ABHS)

Invitasjon til CEN Advisory Board for Health Standards (ABHS)

CEN Technical Board besluttet på sitt møte den 13. og 14. desember 2005, å etablere CEN Advisory Board for Health Standards (ABHS). Etableringen av ABHS er gjort på bakgrunn av bl.a. en analyse av nåværende og fremtidige behov for standardisering innen helsesektoren.

Standard Norge har som medlem av CEN Technical Board mottatt invitasjon til deltakelse i CEN Advisory Board for Health Standards (ABHS). Standard Norge vil oppnevne deltakerne på vegne av Norge. Det gjøres oppmerksom på at Standard Norge ikke har anledning til finansiere den enkeltes deltakelse.

Første møte i ABHS er 16. og 17. mars 2006 i Brussel.

Vi ber våre eksperter til å melde sin interesse for deltakelse i ABHS innen 16. februar. De som oppnevnes vil bli invitert til et forberedende møte hos Standard Norge.

Kontaktperson: Inger Jakobsen