Avtale om leveranse og vedlikehold av produkter i elektronisk format.
Mellom kunde:
Firmanavn:
Kontaktperson:
Organisasjonsnr:
Postadresse:
Gateadresse:
Postnr:
Telefon:
E-post til kontaktperson:
og
Standard Online AS
Organisasjonsnr: NO 983 615 031
Postboks 252
Strandveien 18
1326 Lysaker
Telefon 67 83 87 00
Generelt
Mellom Kjøpers navn (heretter kalt Kjøper) og Standard Online AS (heretter kalt Standard Online) er følgende avtale inngått om leveranse og vedlikehold av lisensierte produkter i elektronisk format som Abonnement på web.
1. Leveransens omfang
Avtalen omfatter tilrettelegging og vedlikehold av lisensierte produkter i en web-basert tjeneste fra Standard Online (i denne avtalen kalt Tjenesten). Kjøper får tilgang til produkter i elektronisk form for bruk i egen virksomhet med de begrensninger og vilkår som angitt nedenfor.
Ved avtaleinngåelsen oppgir Kjøper det antall ansatte i bedriften som skal kunne bruke tjenesten samtidig (samtidige brukere). Antall samtidige brukere er således det antall ansatte som samtidig kan være logget på Kjøpers "Min side". Én lokasjon oppfattes i denne sammenheng også som én bruker.
Produktene er merket med beskyttet varemerke i henhold til lov av 3. mars 1961 om varemerker. De er også opphavsrettbeskyttet i henhold til Lov av 12. mai 1961 om opphavsrett til åndsverk.
Produktene er DRM-sikret.
Merknad:
Digital Rights Management (DRM) eller Digital rettighetsadministrasjon (DRA) er en samlebetegnelse for ulike teknologier som har til mål å administrere tilgangen til opphavsrettsbeskyttet informasjon lagret på, eller distribuert ved hjelp av, digitale medier.
I motsetning til de rent juridiske restriksjonene som nasjonal og internasjonal opphavsrettlovgiving pålegger den som innehar kopier av opphavsrettbeskyttet materiale, gjør DRA det mulig å pålegge kopibesitteren ulike tilleggsrestriksjoner ved hjelp av maskinvare- og programvare-koder som kontrolleres av opphavsrettsbesitteren.
Standard Online benytter DRM til å beskytte produkter fra ulike leverandører mot uautorisert spredning. Det vil si at det legges begrensninger på lagring, kopiering av innhold og utskrift. Kjøper kan ikke lagre eller videresende dokumentet eller kopiere innhold av en standard til for eksempel ulike tekstbehandlingssystem. Standard Online benytter et program fra FileOpen som håndterer disse rettighetene. Det betyr at for å kunne lese standarder i abonnement på web må det installeres minimum en "Plug-in" fra fileopen. Den legger seg i plug_ins katalogen under Adobe programvaren. versjoner av adobe fra versjon 5.0 og høyere. Se fileopen.com for detaljert teknisk beskrivelse.
Det gis mulighet til å skrive ut én kopi av hvert produkt per samtidig bruker. (Gjelder ikke eBlanketter) Utskrift av enkeltsider, kapitler og lignende av produktet teller som én utskrift. Kolleksjonen kan utvides med flere produkter i henhold til betingelsene i denne avtalen.
Vedlagte sluttbrukerlisens (vedlegg 5) er en del av avtalen og anses akseptert av Kjøperen ved underskrift av avtalen.
2. Standard Online AS' ytelser og plikter. Reklamasjon.
2.1 Ytelser og plikter
Avtalen gir kjøper rett til å benytte kolleksjon av produkter tilrettelagt i tjenesten.
Det gis tilgang til produktene via en kjøpers egen "Min side" på Internett. Tilgangen til produktene vil skje ved brukernavn og passord.
Produkter som blir trukket tilbake i løpet av et avtaleår vil være tilgjengelig i Tjenesten frem til 31. desember samme år. (Gjelder ikke eBlanketter) Dersom Kjøper ønsker å abonnere på de tilbaketrukne produktene må dette avtales spesielt.
Tilgang via IP-adresse, eller tilgang via URL adresse (blind Log in) eller en kombinasjon er ikke en del av standardtjenesten, men kan avtales særskilt.
Standard Online skal sørge for at Tjenesten er tilgjengelig for kunden i minimum 97 % av tiden mellom 0800 og 1600 på virkedager. Tjenesten vil normalt være tilgjengelig for Kjøper også i tiden 1600 - 0800, i helgene og på offentlige høytidsdager, men manglende tilgjengelighet anses ikke som avtalebrudd fra Standard Onlines side.
Dersom Tjenesten faller ut mellom 0800 og 1600 på virkedager, betegnes dette som ukontrollert nedetid. Dersom ukontrollert nedetid i løpet av måleperioden overstiger 3 %, har Kjøper krav på et forholdsmessig prisavslag på Tjenesten. Slikt krav om prisavslag må fremsettes samtidig med reklamasjonen, jf. Avtalens pkt. 2.2. Prisavslaget vil bli beregnet ut fra driftstjenestens andel av det kvartalsvise vederlaget. Utover dette fraskriver Standard Online seg ethvert ansvar for ukontrollert nedetid.
Kontrollert nedetid vil forekomme. Fortrinnsvis vil dette skje lørdager og søndager, kontrollert nedetid kan imidlertid forekomme mellom 16.00 og 08.00 alle dager. Kontrollert nedetid vil ikke tas med i dette beregningsgrunnlaget av tilgjengelighet. Kontrollert nedetid er den perioden Standard Online kan utføre planlagt vedlikehold og oppgradering, og som kan medføre midlertidig redusert funksjonalitet for kunden, eventuelt at tjenesten gjøres utilgjengelig. Ved kontrollert nedetid vil Kjøper bli varslet senest 48 timer før vedlikeholdet/oppgraderingen av tjenesten gjennomføres.
Beregning av tilgjenglighet: Tilgjenglighet = ((Måleperiode - Nedetid) x 100) dividert med Måleperiode
Definisjoner
Måleperiode: 3 måneder (kvartalsvis)
Nedetid: Den tiden tjenesten ikke er tilgjengelig for Kjøper
2.2 Reklamasjon
Hvis Kjøper vil påberope seg mislighold må Kjøper uten ugrunnet opphold reklamere skriftlig og senest umiddelbart etter måleperiodens utløp.
3. Kjøpers plikter
Kjøpers bruk av produktene begrenses til bedriftens egen interne virksomhet og ansatte, herunder virksomhetens underavdelinger og avdelingskontorer tilknyttet et LAN/WAN. Enhver ekstern distribusjon er ikke tillatt. Etter oppstart av tjenesten supplerer Kjøper selv nye produkter i Tjenesten via Standard Onlines nettbutikk.
Kjøper er kjent med at tjenesten kan ha innebygget tekniske sperrer eller sikkerhetssystemer for å lette Kjøpers oppfyllelse av lisensavtalen, men at det likevel stilles særskilte krav til Kjøper for å forhindre misbruk, herunder uautorisert spredning, brudd på det opphavsrettslige beskyttelsesvern, feil antall brukere m.v.
Brudd på disse plikter fra Kjøpers side anses som vesentlig mislighold, noe som gir Standard Online rett til å heve kontrakten og til å kreve erstatning i forhold til verdien på tapt salg. Det samme gjelder ved vesentlig betalingsmislighold.
4. Pris
Prisinformasjon om de forskjellige produktene det kan gis tilgang til gjennom denne avtale er tilgjengelig i
vedlegg 1, vedlegg 2 og vedlegg 3. Avtalt pris for denne avtalen finnes i vedlegg 4.
5. Fakturering, forfall og morarenter
Første fakturering foretas umiddelbart etter avtaleinngåelse og gjelder ut avtaleåret som er identisk med kalenderåret, jf. punkt 8. Senere fakturering foretas ved starten av hvert avtaleår og gjelder ut avtaleåret. Dersom nye standarder eller nye brukere legges til i løpet av avtaleåret, sendes det umiddelbart tilleggsfaktura for tilleggsvederlaget ut avtaleåret.
Standard betalingsbetingelser er 20 dager. Ved forsinket betaling påløper renter i samsvar med lov om forsinkelsesrenter. Dersom purring må foretas påløper det purregebyr.
6. Konfidensialitet
Konkurranserelatert informasjon som partene får tilgang til som følge av samarbeidet, skal behandles konfidensielt. Ved tvil om tilgjengelig informasjon bør behandles konfidensielt, skal den andre part konsulteres for avklaring.
7. Overdragelse
Rettigheter eller forpliktelser etter avtalen kan ikke overdras eller på noen måte overføres til andre uten skriftlig samtykke fra Standard Online.
8. Avtalens varighet
Avtalen løper i 2 år i tillegg til det året avtalen inngås i. Avtalen forlenges deretter automatisk for 1 år av gangen med mindre ingen av partene sier den opp innen 31. oktober.
Dersom Kjøper ønsker å ta noen av produktene ut av Tjenesten eller redusere antallet brukere etter utløpet av treårs-perioden, må dette avtales med Standard Online spesielt innen 31. oktober i det siste avtaleåret.
9. Konflikter
Tvist om innholdet eller gjennomføringen av avtalen skal forsøkes løst ved forhandlinger. Fører ikke forhandlingene fram kan hver av partene kreve saken avgjort ved ordinær rettergang, med mindre partene blir enige om å la tvisten avgjøres ved voldgift. Avtalt verneting er Asker og Bærum tingrett.
Dato:________________________
Sign. Kjøper Sign. Standard Online AS
Vedlegg 1 - Prisberegning for abonnement på standarder på web
Vedlegg 2 - Prisberegning og spesielle betingelser for abonnement på NS 3420 på web
Vedlegg 3 - Priser og spesielle betingelser for abonnement på eBlanketter
Vedlegg 4 - Avtalens pris for valgt produkt
Vedlegg 5 - Sluttbrukerlisens
Vedlegg 1, 2, 3, 4 og 5 finnes i Avtale om abonnement på web (PDF)